Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

26 kwietnia 2018

Ulga na start w ZUS - jak obliczać okres 6 miesięcy „ulgi na start”

170

30 kwietnia 2018 r. wejdą w życie przepisy ustaw tworzących „Konstytucję biznesu”. Wprowadzą one zmiany w ubezpieczeniach społecznych i ubezpieczeniu zdrowotnym tzw. „ulgę na start” dla osób, które rozpoczynają prowadzenie działalności po raz pierwszy bądź po długiej przerwie.

 „Ulga na start” może trwać maksymalnie 6 miesięcy kalendarzowych. Początek stanowi dzień faktycznego rozpoczęcia wykonywania działalności. Jeżeli dzień ten przypada pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego, miesiąc ten wlicza się do 6 miesięcy trwania ulgi. Jeśli działalność gospodarczą rozpoczniesz w trakcie miesiąca kalendarzowego, miesiąca tego nie wlicza się.

PrzykładPan Jan rozpocznie działalność gospodarczą od 7 maja 2018 r. Spełnia warunki do skorzystania z „ulgi na start”. Sześć miesięcy, za które nie będzie opłacać składek na ubezpieczenia społeczne upłynie z 30 listopada 2018 r.

Jeśli w okresie korzystania z „ulgi na start” korzystający z niej zawiesi wykonywanie działalności, okres zawieszenia nie przerwie biegu 6 miesięcy.

PrzykładPani Teresa skorzysta z ulgi na start od 4 maja 2018 r. Od 1 czerwca 2018 r. zawiesi działalność do 31 lipca 2018 r. Po wznowieniu dz...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę