Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

5 marca 2018

Terminy, o których nie możesz zapomnieć w marcu

167

Jak co miesiąc, na przedsiębiorcach i jednostkach sektora finansów publicznych ciążą określone obowiązki – złożenie konkretnych deklaracji, opłacenia składek. W marcu należy też pamiętać o zakazie handlu 10 i 18 marca oraz ostatecznym terminie wypłacenia trzynastek.

Dnia 5 marca należy złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA i raporty imienne za luty 2018 r. oraz opłacić składki na ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne, FP i FGŚP oraz na Fundusz Emerytur Pomostowych za luty 2018 r. - obowiązek ten dotyczy płatników będących jednostkami budżetowymi i samorządowymi zakładami budżetowymi.

Natomiast 12 marca obowiązek złożenia deklaracji rozliczeniowej ZUS DRA za luty 2018 r. oraz opłacenie składek na ubezpieczenia społeczne, ubezpieczenie zdrowotne i FP za luty 2018 r. ciąży na płatnikach będących osobami fizycznymi prowadzącymi pozarolniczą działalność, opłacających składki wyłącznie za siebie.

Kolejna ważna data to 15 marca. W tym terminie płatnicy niebędących jednostkami budżetowymi, zakładami budżetowymi ani osobami fizycznymi opłacającymi składki wyłącznie za siebie muszą złożyć deklarację rozliczeniową ZUS DRA i rapo...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę