Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , UBEZPIECZENIA SPOŁECZNE I ZDROWOTNE

20 lutego 2020

Mały ZUS Plus zależny od dochodu

127

dochodu

Od początku lutego do „Małego ZUS-u Plus" zgłosiło się blisko 50 tys. przedsiębiorców. Do korzystania z ulgi, która od 2019 r. uprawnia do opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne, wnioskowało już ponad 211 tys. osób.

Od początku lutego do "Małego ZUS-u Plus" zgłosiło się 49 451 przedsiębiorców. Do korzystania z ulgi, która uprawnia do opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne, wnioskowało już ponad 211 tys. osób.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił specjalną infolinię, gdzie konsultanci odpowiadają na wszelkie pytania dotyczące zasad korzystania z ulgi. Zainteresowane osoby otrzymają też pomoc w wypełnianiu dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych oraz obsłudze kalkulatora ZUS, który służy do obliczenia podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

Od 1 lutego 2020 r. weszły w życie zmiany w „Małym ZUS-ie” dla przedsiębiorców. Przed zmianami z ulgi mógł skorzystać przedsiębiorca, którego ubiegłoroczny przychód nie przekraczał 30-krotności minimalnego wynagrodzenia, czyli 67,5 tys. złotych. Od początku lutego kwota ta wzrosła do 120 tys. Według szacunków z nowej formuły programu może skorzystać nawet 320 tys. przedsiębiorców.

Od lutego w „Małym ZUS-ie Plus”  zmienił się sposób obliczania składek. Teraz kwota składek zależy od dochodu, a nie jak wcześni...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę