Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , ZATRUDNIANIE I ZWALNIANIE

17 lipca 2017

Czy pracownik musi podpisać porozumienie z pracodawcą

222

Pracodawcy składają różne oferty porozumień, najczęściej dotyczą one rozstania się z pracownikiem z dnia na dzień. Pracownicy mają wątpliwości czy odmowa z ich strony podpisania takiego porozumienia może rodzic dla nich negatywne skutki prawne?

Odmowa podpisania jakiegokolwiek porozumienia przez pracownika, nie wywoła żadnych negatywnych skutków prawnych, bowiem jest to czynność która tworzy skutek dopiero w momencie zgodnej woli ston. Zatem skutków prawnych negatywnych na pewno nie, ale czy żadnych innych negatywnych skutków?

Kiedy ciężko naruszyliśmy obowiązki pracownicze, a pracodawca mając na uwadze np. nasz zakładowy staż pracy, zamiast nas zwalniać dyscyplinarnie, oferuje odejście dobrowolne, to niepodpisanie porozumienia może mieć negatywny skutek w postaci zwolnienia dyscyplinarnego i "zaśmieconego" świadectwa pracy.

Smutnym faktem jest jednak, że pracodawcy szantażują często pracowników, grożą zwolnieniem dyscyplinarnym w przypadku niezawarcia porozumienia. Jeżeli pracownik świadczy pracę dobrze i w ostatnim czasie nie narusza podstawowych obowiązków pracowniczych w sposób ciężki, to pracodawca nie ma podstaw do zwolnienia. Oczywiście każde wypowiedzenie jest skuteczne, nawet...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.