Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

OŚWIATA I KULTURA

1 czerwca 2018

Czy od września nauczyciela można zatrudnić jedynie na umowę o pracę

178

Prowadzimy przedszkole, do tej pory większość naszych nauczycielek jest naszymi współpracownikami. Nauczycielki prowadzą działalność gospodarczą i wystawiają faktury VAT. Czy to prawda, że od nowego roku szklonego nauczyciela będzie można zatrudniać wyłącznie na umowę o pracę?

ODPOWIEDŹ

Rzeczywiście od 1 września 2018 r. nauczycieli nie będzie można zatrudniać na umowę zlecenie, czy w oparciu o współpracę. Jedynym rozwiązaniem dozwolonym przez prawo będzie umowa o pracę.

UZASADNIENIE

Od 1 września 2018 r. zacznie obowiązywać nowododany art. 10a Karty nauczyciela. Zgodnie z tym przepisem, nauczycieli w:

  • publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego,

  • przedszkolach niepublicznych, niepublicznych placówkach oraz szkołach niepublicznych o uprawnieniach szkół publicznych,

  • publicznych innych formach wychowania przedszkolnego prowadzonych przez osoby fizyczne oraz osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego oraz niepub...

To co widzisz, to tylko 30% treści...



Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę