Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

URLOPY

1 listopada 2018

Urodzenie kolejnego dziecka na urlopie wychowawczym a prawo do zasiłku macierzyńskiego

165

Pracownicy został udzielony 2-letni urlop wychowawczy z tytułu urodzenia pierwszego dziecka, który potrwa do 28 lutego 2019 r. Dnia 23 sierpnia 2018 r. pracownica urodziła drugie dziecko, a 31 sierpnia br. złożyła wniosek o wypłatę zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego i urlopu rodzicielskiego w pełnym wymiarze. Czy urlop wychowawczy ulega przerwaniu i od kiedy przysługuje jej zasiłek macierzyński?

ODPOWIEDŹ

Nie, urlop wychowawczy na pierwsze dziecko nie ulega przerwaniu. Od dnia urodzenia drugiego dziecka ma ona prawo do zasiłku macierzyńskiego.

UZASADNIENIE

Pracownicy, która urodziła kolejne dziecko w trakcie urlopu wychowawczego, nie przysługuje nowy urlop macierzyński, lecz zasiłek macierzyński za okres odpowiadający okresowi urlopu macierzyńskiego oraz urlopu rodzicielskiego.

W przypadku gdy zasiłek macierzyński za okres odpowiadający okresowi urlopu rodzicielskiego wynikający z wniosku pracownicy wykracza poza udzielony urlop wychowawczy (a tutaj tak będzie), za okres od następnego dnia po zakończeniu urlopu wychowawczego pracownica ma prawo do części urlopu rodzicielskiego w wymiarze rocznicy miedzy wymiarem urlopu rodzicielskiego wynikającym z wniosku, a okresem wypłaconego zasiłku macierzyńskiego za okres odpowiadający okresowi urlopu rodzicielski...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.