Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Jestem pracownicą w 6 miesiącu ciąży i obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim. Mam zamiar pozostać na zwolnieniu aż do chwili porodu, ale nie wiem co z urlopem wypoczynkowym, którego nie zdążyłam wykorzystać w całości, tylko 1 dzień? Zaznaczam, że przysługuje mi 26 dni. Czy w tym przypadku pracodawca zobowiązany jest wypłacić mi ekwiwalent? A co w sytuacji gdybym chciała skorzystać z urlopu wychowawczego do końca roku, czy stracę przez to urlop wypoczynkowy?

Nie, obowiązkiem pracodawcy wynikającym z przepisów kodeksu pracy jest udzielenie urlopu wypoczynkowego w naturze w tym roku w którym nabył do niego prawo. W sytuacji gdy jest Pani w ciąży, w pierwszej kolejności po porodzie zostanie Pani udzielony urlop macierzyński, następnie będzie Pani musiała wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy, który zgodnie z przepisami prawa pracy powinien być wykorzystany do końca pierwszego kwartału następnego roku kalendarzowego, w którym pracownik nabył prawo do tego urlopu.

W sytuacji gdy nie jest to zaległy urlop, ma Pani prawo złożyć wniosek o udzielenie urlopu wypoczynkowego w naturze w omawianym przykładzie w liczbie 25 dni a obowiązkiem pracodawcy jest udzielić Pani tego...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.