Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Palenie szkodzi zdrowiu – to wiedzą wszyscy. Ale czy palący pracownicy szkodzą firmom, w których pracują? Jak polscy przedsiębiorcy traktują palaczy? Badania CATI przeprowadzone w ramach projektu „Firma wolna od tytoniu” to okazja do poznania odpowiedzi na te pytania – okazja jakiej dotąd nie było.

Przebadano imponującą liczbę 2501 przedsiębiorstw. Wyniki zostały zaprezentowane 30 sierpnia na konferencji zorganizowanej przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny. Rezultaty badań jednoznacznie dowodzą, że przedsiębiorcy są świadomi strat, jakie generują palacze. Nie wiedzą jednak jak z tym problemem walczyć. Dlatego projekt „Firma wolna od tytoniu” może stać się dla nich pierwszym źródłem informacji i punktem zwrotnym w traktowaniu problemu palenia w pracy.– To, czy ktoś pali, to jego sprawa. Jednak palenie w miejscu pracy nie jest już sprawą prywatną – podkreślił Prezydent Pracodawców RP Andrzej Malinowski w czasie wystąpienie otwierającego konferencję. – Dlaczego? Jak zawsze chodzi o pieniądze: przerwy na papierosa to marnowanie czasu przeznaczonego na pracę – tłumaczył Malinowski.Przytoczył on wyliczenia sumujące czas, jaki palacz w ciągu dnia pracy poświęca na kilkuminutowe wyjścia na papierosa. To kilkadziesiąt minut dziennie, w skali roku nawet 20 dni – na które można patrzeć jak na dodatkowy, płatny urlop. – Cieszę się, że Pracodawcy RP przystąpili do projektu organizowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia – Państwowy Zakład Higieny – powiedział wiceminister zdrowia Zbigniew Król otwierając konferencję. – 67 000 Polaków umiera rocznie z powodu skutków palenia, połowa z nich w wieku produkcyjnym. Problem jest poważny. Cyfry wskazują, że musimy znaleźć rozwiązanie – dodał.

Badania CATI zaprezentował dr Łukasz Balwicki z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. – To największe takie badania wykonane w Polsce. Wykonano 63 351 połączeń telefonicznych, odpowiedzi udzieliło 2501 przedsiębiorstw – wyliczał Balwicki.Co wynika z badań? Ponad połowa pytanych przedsiębiorców zgodziła się ze stwierdzeniem, że palenie papierosów przynosi strat...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę