Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Z uwagi na spore utrudnienia w rekrutacji personelu do naszego zakładu, zamierzamy posiłkować się pracownikami tymczasowymi. Jakie są ograniczenia czasowe zatrudnienia takich pracowników? Zależy nam żeby pracownik był z nami jak najdłużej bowiem odpowiednie przygotowanie go do pracy u nas, jest dla nas czasochłonne, a przez to kosztowne.

ODPOWIEDŹ

Pracownicy tymczasowi w większości przypadków mogą pracować u nas wyłącznie przez okres 18 miesięcy w ciągu 3 lat.

 

Uzasadnienie

Skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej bywa ostatnią deską ratunku na uszczuplone zasoby kadrowe, co nie oznacza, że jest to „gorsza” forma zatrudnienia z perspektywy pracodawcy. Jest ona obciążona pewnymi ograniczeniami, w szczególności limitowaniem długości zatrudnienia pracownika tymczasowego.

Zgodnie z art. 1 ustawy z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, praca tymczasowa to kierowanie pracowników agencji i osób niebędących pracownikami agencji  do wykonywania pracy tymczasowej na rzecz pracodawcy użytkownika.

Sprowadza się to do tego, że pracownik tymczasowy zatrudniany jest przez agencję pracy tymczasowej, a zadania wykonuje na rzecz pracodawcy użytkownika – czyli potencjalnie na rzecz Państwa zakładu pracy.

Zgodnie z zasadami opisanymi w art. 20 § 1-7  ustawy z 9 lipca 2003 r. o zatrudnianiu pracowników tymczasowych, pracownik tymczasowy może wykonywać pracę na rzecz jednego pracodawcy użytkownika przez 18 miesięcy w okresie obejmującym kolejne 36 miesięcy. Oznacz...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.