Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

W naszej firmie mamy 4 pracowników ochrony pracujących w równoważnym czasie pracy. Niestety nasza firma ma w tej chwili kłopoty finansowe i jesteśmy zmuszeniu zwolnić dwóch pracowników ochrony. Czy pozostałym dwóm możemy przedłużyć im wymiar dobowego czasu pracy, tak aby pracowali po 24 godziny?

ODPOWIEDŹ

Tak, w przypadku pracowników ochrony jest taka możliwość.

UZASADNIENIE

W przypadku pracowników zatrudnionych przy ochronie mienia system równoważnego czasu pracy, dopuszczalne jest przedłużenie dobowego wymiaru czasu pracy, nie więcej jednak niż do 24 godzin, w okresie rozliczeniowym nieprzekraczającym co do zasady 1 miesiąca. Podobnie jest w przypadku osób zatrudnionych przy pilnowaniu mienia, w zakładowych straży pożarnych lub zakładowych służb ratowniczych.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach miesięczny okres rozliczeniowy może być przedłużony, nie więcej jednak niż do 3 miesięcy. Wyjątkiem są prace uzależnione od pory roku lub warunków atmosferycznych – tutaj okres rozliczeniowy może być przedłużony do nie więcej niż 4 miesięcy.

W odniesieniu do pracy przy dozorze nie jest możliwe zapewnienie pracownikowi nieprzerwanego 11-godzinnego odpoczynku dobowego. Po okresie wykonywania pracy w przedłużonym d...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.