Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI

2 marca 2018

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta już obowiązuje

204

Dnia 1 marca zaczęła obowiązywać ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. W 2018 r. zakaz handlu w niedziele nie będzie dotyczył pierwszej i ostatniej niedzieli w miesiącu. Nie będzie też obowiązywał w dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz w jedną niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy. W marcu handel będzie zakazany 11 i 18.

Zakaz pracy w placówkach handlowych w niedziele będzie wprowadzany stopniowo w latach 2018–2020. Zgodnie z zapisami ustawy od 1 marca 2018 r. w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe – pierwsza i ostatnia, a od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko ostatnia niedziela w miesiącu.  Natomiast od 1 stycznia 2020 r. zakaz handlu ma obowiązywać już we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku. W 2020 r. praca będzie dozwolona w dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w jedną niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy oraz 4 ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Również w latach 2018–2019 praca w niedziele będzie dozwolona w dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz w jedną niedzielę poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

W ustawie przewidziano katalog wyłączeń obejmujący placówki, w których będzie można prowadzić handel w niedziele. Będzie to możliwe m.in.:...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.