Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

AKTUALNOŚCI , Artykuł sponsorowany

3 stycznia 2024

Na czym polega doradztwo biznesowe, księgowe i podatkowe dla dużych firm?

0 613

Każdy, zwłaszcza duży biznes potrzebuje kompleksowego wsparcia, by móc się rozwijać. Wdrażanie nowych rozwiązań i błyskawiczne reagowanie na wszystkie zmiany często wymaga odpowiedniego doradztwa. Na czym dokładnie polega doradztwo biznesowe, księgowe i podatkowe dla dużych przedsiębiorstw?

Całościowe podejście do tematu

Choć samo doradztwo brzmi jak coś banalnego, w rzeczywistości pod tą nazwą kryje się szereg różnych usług - od definiowania strategii, poprzez reorganizację biznesu, projektowanie modelu biznesowego, aż po optymalizację w zakresie finansowym, księgowym czy podatkowym. 

Decydując się na skorzystanie z firmy konsultingowej powinniśmy być gotowi na współpracę ze specjalistami, którzy podejdą do naszego projektu w sposób kompleksowy. Choć istotne jest, by rozłożyć różne aspekty funkcjonowania firmy na części pierwsze, nie można zapominać o traktowaniu biznesu całościowo. W końcu poszczególne elementy każdego przedsiębiorstwa przenikają się wzajemnie tworząc jedną, spójną całość. Kluczem do sukcesu jest więc znalezienie szytych na miarę rozwiązań, które usprawnią wszystkie części składowe.

Jedynie połączenie wiedzy branżowej z wiedzą ekspercką z zakresu podatków, księgowości, technologii oraz prawa pozwoli osiągnąć najlepszy efekt. Dlatego istotne jest, by znaleźć na rynku firmę doradczą, która ma doświadczenie w pracy z konkretną branżą i nie boi się nowych wyzwań, bez względu na to, czy mowa o nieruchomościach, energetyce, logistyce, farmacji, ubezpieczeniach, nowoczesnych technologiach czy jakiejkolwiek innej branży. Ważne jest również wsparcie zespołu specjalistów zarówno w codziennych wyzwaniach, jak i w nagłych sytuacjach, które zdarzają się przecież w każdym dużym przedsiębiorstwie i na każdym etapie rozwoju. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w serwisie ALTO Advisory.

Co obejmuje doradztwo biznesowe dla dużych firm?

Doradztwo biznesowe jest bardzo szerokim pojęciem. Rodzaj proponowanych usług zależy częściowo od branży, w ramach której funkcjonuje dane przedsiębiorstwo, ale w szczególności od jego indywidualnych potrzeb i sytuacji, które doświadczony doradca rozpoznaje na początku współpracy, dopasowując odpowiednio ofertę - tak, aby proponowane usługi odpowiadały realnym potrzebom klienta. Można więc liczyć m.in. na kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania strategicznego i projektowania modelu biznesowego od początku do końca, a także przy wykupach managerskich. To jednak nie wszystko. Doradztwo biznesowe to w znacznej mierze również wsparcie w zakresie księgowości oraz podatków.

W przypadku dużych biznesów standardem jest obsługa księgowa w postaci usług kadrowo-płacowych, tax compliance, projektów księgowych czy outsorcingu księgowego.

Oprócz tego przedsiębiorcy mogą liczyć na dogłębną analizę podatkową dokumentów i zdarzeń biznesowych, a także doradztwo w obszarze zarządzania ryzykiem i planowania podatkowego. Na bieżąco przeprowadzane są audyty oraz przeglądy, a także organizowane są warsztaty i szkolenia, mające za zadanie usprawnić obsługę podatkową firmy. Eksperci pomagają w zakresie cen transferowych, sporów podatkowych, tax compliance managment czy innych aspektów związanych z prawem podatkowym.
 


Dlaczego warto skorzystać z doradztwa biznesowego?

Niestety, wielu przedsiębiorców popełnia błąd wychodząc z założenia, że są w stanie samodzielnie zarządzać swoim biznesem na najlepszym poziomie, nie korzystając z zewnętrznego wsparcia doradców biznesowych. Wierzą oni, że najlepiej znają swój biznes i wiedzą co dla niego dobre.

Rzeczywistość jest jednak zgoła odmienna. Wsparcie doradcy biznesowego pozwala rozwiązać problemy, o których istnieniu nawet nie wiedzieliśmy. Doradztwo specjalisty gwarantuje harmonijny rozwój przedsiębiorstwa, możliwość znalezienia oszczędności i rozpoczęcia kolejnych inwestycji. Dzięki skorzystaniu z wiedzy branżowej połączonej z wiedzą specjalistyczną z zakresu podatków i księgowości można uzyskać bardzo cenną informację zwrotną, która pozwoli wdrożyć nowe rozwiązania lub usprawnić te już istniejące.

Zewnętrzne, bezstronne spojrzenie na sytuację przedsiębiorstwa pozwala również wyeliminować częste błędy, które wynikają ze zbyt osobistego podejścia do biznesu. Taka postawa pomoże również uwiarygodnić przedsiębiorstwo w oczach współpracowników oraz klientów biznesowych.