Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

We wrześniu przeprowadziliśmy szkolenie BHP dla nowych pracowników. Szkolenie przeprowadził pan, który ma własną firmę szkoleniową. Teraz właśnie dostarczył do działu kadr wszystkie świadectwa dla osób, które uczestniczyły w szkoleniu. Przy okazji prowadzący poinformował mnie, że jest nowy wzór dokumentów i powinnam wystawić karty szkolenia wstępnego dla każdego uczestnika po nowemu. Czy w tym zakresie zmieniły się przepisy?

Odpowiedź

Osoba prowadząca u Państwa szkolenie pracowników ma rację. 
Od 28 czerwca 2019 r. obowiązuje zmienione rozporządzenie  Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, które określa nowy wzór karty szkolenia wstępnego. 

Uzasadnienie 

Najważniejszą zmianą we wzorze karty szkolenia wstępnego jest brak konieczności stosowania pieczęci pracodawcy.  Obecnie w karcie tej ujawnia się oznaczenie pracodawcy, imię i nazwisko osoby odbywającej szkolenie, nazwę komórki organizacyjnej w której zatrudniona jest osoba, informację o odbyciu instruktażu ogólnym i stanowiskowym ze wskazaniem rodzaju stanowiska, datą odbycia szkolenia i nazwiskiem osoby przeprowadzającej szkolenie. 
Proszę pamiętać, że nie musi Pani wyrzucać  posiadanych czystych kart według starego wzoru , ponieważ karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny p...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.