Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

BHP

1 stycznia 1970

NR 14 (Luty 2019)

Ilu pracowników wyznaczyć do udzielania pierwszej pomocy

219

Prowadzę niewielki sklep, w którym większość produktów sprzedaję przez Internet. Pracujemy  8 godzin dziennie – od 9 do 17. Zatrudniam na stałe 6 pracowników.  Ilu pracowników powonieniem wyznaczać do udzielania pierwszej pomocy?

Odpowiedź

W tej sytuacji można postąpić w dwojaki sposób. Można od razu wyznaczyć dwóch pracowników, co w większości przypadków pozwoli na nieprzerwane pełnienia zadań związanych z udzielaniem pierwszej pomocy w czasie urlopu lub zwolnienia jednego z nich. Druga opcja to wyznaczenie  w ramach zastępstwa innego pracownika do udzielania pierwszej pomocy.

 

Uzasadnienie

Wyznaczenie pracowników do udzielania pierwszej pomocy jest jednym z podstawowych obowiązków pracodawcy w zakresie bhp. Wszystkie działania związane z bhp pracodawca musi konsultować z pracownikami lub ich przedstawicielami. Do działań tych zalicza się m.in. wyznaczanie pracowników do udzielania pierwszej pomocy. Polega ono na wybraniu i podaniu do wiadomości pozostałych pracowników osoby, która w ocenie pracodawcy posiada odpowiednie predyspozycje do wykonywania obok obowiązków typowo zawodowych również czynności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Zdecydowanie się na wybór dwóch pracowników, moim zdaniem, jest praktycznie...

To co widzisz, to tylko 30% treści...Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.