Szukanie zaawansowane

Szukanie wraz z odmianą wyrazów
Wstaw * (gwiazdka) po wpisaniu początku wyrazu
np. podatk*, aby znaleźć podatkami, podatkach itd.

Dokładne dopasowanie
Wpisz wyrażenie w cudzysłowie.
Na przykład: "podatek dochodowy".

Wykluczenie wyrażenia
Wstaw - (minus) przed słowem, które chcesz wykluczyć. Na przykład: "sprzedaż -towar"

Brak wyników

Czy pracownikowi, który przebywa na zwolnieniu lekarskim, należy się odzież i obuwie robocze lub ekwiwalent pieniężny za używanie własnej odzieży i obuwia roboczego?

ODPOWIEDŹ

Nie, pracownik na zwolnieniu nie wykonuje pracy, więc pracodawca nie ma obowiązku dostarczać mu odzieży lub płacić ekwiwalentu.

UZASADNIENIE

Zgodnie z art. 2377 § 1 Kodeksu pracy, pracodawca musi dostarczyć pracownikowi nieodpłatnie odzież i obuwie robocze, spełniające wymagania określone w Polskich Normach w przypadkach:

  • jeżeli odzież własna pracownika może ulec zniszczeniu lub znacznemu zabrudzeniu,

  • ze względu na wymagania technologiczne, sanitarne lub bezpieczeństwa

W przypadku pracowników używających własnej odzieży i obuwia roboczego, pracodawca ma obowiązek wypłacać ekwiwalent pieniężny w wysokości uwzględniającej ich aktualne ceny.

WAŻNE: Pracodawca ma obowiązek wypłacić pracownikowi ekwiwalent pieniężny...

To co widzisz, to tylko 30% treści...



Aby uzyskać dostęp do całości, kup prenumeratę


Jeśli jesteś Prenumeratorem, zaloguj się, aby przeczytać artykuł w całości.